Horský hotel Kráľova studňa

O Horskom hoteli Kráľova studňa

hotel

Kráľova studňa

Horský hotel Kráľova studňa je v nepretržitej prevádzke od roku 1951 v chránenom prostredí Národného parku Veľká Fatra vo výške 1300 m n.m. Ďaleko od ruchu civilizácie, hlboko v srdci prírody poskytuje dokonalé podmienky pre načerpanie duševných aj fyzických síl. Zrekonštruovaný hotel s bohatou históriou je známy ako križovatka turistických trás Veľkej Fatry a významnou zastávkou Cesty hrdinov SNP.

Vďaka komplexnej rekonštrukcii, ktorá trvala od septembra 2006 do decembra 2009, ponúka hotel v súčasnosti možnosti ubytovania a doplnkových služieb pre široké spektrum hostí (turisti, jednotlivci, rodiny a firemná klientela). Kráľova studňa svojou komplexnosťou dokáže uspokojiť ako náročných hostí, tak aj každodenných turistov. Na výber je ubytovanie v hotelovej alebo turistickej časti. Hotel je prevádzkovaný počas celého roka a disponuje celkovou kapacitou 84 lôžok.

Režim hotela

Kvôli jedinečnej polohe hotela nie je elektrická energia, teplo a voda samozrejmosťou. Horský hotel nie je pripojený na elektrickú sieť a tak si energiu vyrábame sami pomocou diesel agregátov. V rámci ďalšej ekologizácie hotela a šetrnému prístupu k prostrediu, skúšame aj uplatnenie fotovoltických panelov. Z týchto dôvodov režim prevádzky el. energie operatívne prispôsobujeme podľa požiadaviek hotela a hotelových hostí.

Ďakujeme, že šetríte elektrickú energiu a prírodu s nami.

Gastronómia

Príjemný odpočinok umocňujú jedlá pripravované skvelým šéfkuchárom, ktoré si môžete vychutnať v priestoroch hotelovej reštaurácie, zimnej záhrady alebo na terase s výhľadom na Bystrickú dolinu. Pre ubytovaných hostí v turistickej časti je k dispozícií bufet s ponukou teplých aj studených jedál a nápojov.

Reštaurácia┃Zimná záhrada┃Kaviareň

Hotelových hostí radi privítame v reštauracii, zimnej záhrade alebo na terase, kde si môžete vychutnať tradičné i moderné jedlá. Gurmánsky zážitok v nadmorskej výške 1300 m n.m. umocňuje krásny výhľad na prírodnú scenériu. Kapacita reštaurácie je 70 osôb.

V priestoroch kaviarne si môžete vychutnať dobrú kávu, či bylinkové čaje pri dobrej hudbe alebo obľúbenom televíznom programe. Kaviareň ponúka posedenie pre 20 osôb.

Služby

okolie

Lokalita Hotela

Hotel Kráľova Studňa sa nachádza na Strednom Slovensku v pohorí Veľká Fatra na jej hrebeni pod vrchom Krížna (1574 m n.m.) a  Kráľovou studňou (1384 m n.m.). Hotel je umiestnený hlboko v horách, ďaleko od priemyselných oblastí, takže v okolí hotela je výborný čistý horský vzduch, ktorý je vhodný aj na liečebné pobyty pre ľudí chorých na horné dýchacie cesty. Voda v hoteli je z vlastného prameňa, bez chemických úprav, ktorá zodpovedá všetkým hygienickým normám a má výbornú chuť.

Situovanie hotela predurčuje jeho využitie turistami, nakoľko sa nachádza na križovatke turistických chodníkov. Najkrajšie trasy sú do Gaderskej doliny, Blatnickej doliny, hrebeňová túra Kráľova studňa – Borišov. Hotel sa taktiež nachádza v Parku tmavej oblohy Veľká Fatra, čo mu zaručuje vynikajúce podmienky na pozorovanie nočnej oblohy a ďalekých suhvezdí. K hotelu sa dostanete celoročne udržiavanou prístupovou cestou cez Zalámanú dolinu. 

Gastronómia

Príjemný odpočinok umocňujú jedlá pripravované skvelým šéfkuchárom, ktoré si môžete vychutnať v priestoroch hotelovej reštaurácie, zimnej záhrady alebo na terase s výhľadom na Bystrickú dolinu. Pre turistov je k dispozícií bufet s ponukou teplých aj studených jedál a nápojov. Okrem toho je možné využívať upravené ohnisko 50 m od hotela.

Reštaurácia

V modernej štýlovej reštaurácii s kapacitou 70 osôb si môžete vychutnať tradičné jedlá. Gurmánsky zážitok v nadmorskej výške 1300 m n.m. umocňuje krásny výhľad na prírodnú scenériu vďaka zimnej záhrade s kapacitou 15 osôb.

Kaviareň

V domácom prostredí kaviarne si môžete vychutnávať dobrú kávu, či bylinkové čaje pri dobrej hudbe alebo obľúbenom televíznom programe. Kaviareň ponúka posedenie pre 30 osôb.

Zimná Záhrada

V modernej štýlovej reštaurácii s kapacitou 45 osôb si môžete vychutnať tradičné jedlá. Gurmánsky zážitok v nadmorskej výške 1300 m n.m. umocňuje krásny výhľad na prírodnú scenériu vďaka zimnej záhrade s kapacitou 15 osôb.