Horský hotel Kráľova studňa

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Horský hotel Kráľova studňa
Národný park Veľká Fatra
Dolný Harmanec
976 03 Slovensko

V prípade, ak sa nedovoláte na uvedené čísla prosíme o trpezlivosť. Vďaka jedinečnej polohe mimo ruchu civilizácie je možné, že signál v okolí hotela niekedy kolíše. Ďakujeme za pochopenie.

Na hoteli nie je možné platiť platobnou kartou!

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Kontaktný formulár


Fakturačné údaje

LEHTO s.r.o.
Zochova 1128/57, 026 01 Dolný Kubín 

IČO: 46 821 775 

DIČ: 2023592791

GPS

48° 52´34,13´´ 

19° 2´27,07´´

hotel

Ako sa k nám dostanete?

Autom k hotelu

Horský hotel Kráľova studňa je prístupný autom po lesnej a čiastočne zrekonštruovanej 14 km dlhej ceste cez Zalámanú dolinu. Odbočka na lesnú cestu je neďaleko parkoviska od Harmaneckej jaskyne.

Jedinečné prostredie hotela si však musíme chrániť a vzhľadom na to, že sa hotel nachádza na území Národného parku Veľká Fatra, platia tu obmedzenia pohybu pre motorové vozidlá:

  • Pohyb na lesnej ceste je povolený pre návštevníkov hotela iba s platným oprávnením
  • Oprávnenie na vstup od Mestských lesov BB do NP vydáva hotel na recepcii za poplatok 5€.
  • Parkovanie je možné len na vyhradenom parkovisku hotela Kráľova studňa.

TURBUS

Od 14. mája do 30. októbra 2022 sa môžete každý víkend a sviatky odviezť turistickou autobusovou linkou Turbus z Banskej Bystrice na Kráľovu studňu pred Horský hotel Kráľova studňa.

Turbus je určený pre peších turistov. Preprava bicyklov nie je možná. Na prepravu bicyklov možete využiť cyklobus.

Autobus vyráža o 8:35 z parkoviska pri Mičinskej ceste, odkiaľ pokračuje cez Železničnú stanicu a Strieborné námestie. Späť z Kráľovej studne sa vracia o 15:55.

Cena: 5 € jednosmerne, 7 € obojsmerne, pričom spiatočný lístok platí aj na druhý deň, ak ním je nedeľa alebo štátny sviatok.

Tak si pobaľte batoh a hurá na turistiku do Veľkej Fatry!

CYKLOBUS

Aj tento rok môžete využiť cyklobus z Banskej Bystrice na Sedlo Malý Šturec. Cyklobus na Sedlo Malý Šturec premáva od 14. mája do 25. septembra každú nedeľu a sviatky.

Cyklobus vyráža o 9:15 zo Strieborného námestia, a dokáže prepraviť max. 45 bicyklov, z toho 7 elektrobicyklov.

Cyklobus nepremáva v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok. Aktuálne informácie nájdete na Central Slovakia.

Pešo na hotel

Zažite nádherné výhľady a perfektnú turistiku v Národnom parku Veľká Fatra. K hotelu je možné dostať sa mnohými turistickými trasami. Odporúčame prístupové trasy z Harmanca cez Bystrickú alebo Zalámanú dolinu. Taktiež odporúčame trasu z Tureckej cez Úplaz, Staré Hory cez Majerovu skalu a vrch Krížnej alebo viacdenný prechod cez Chatu pod Borišovom. 

Ďalšie trasy a tipy na túry si môžete pozrieť nižšie. 

Bicyklom na hotel

Národný park Veľká Fatra ponúka krásne výlety na bicykli, napríklad cez Bystrickú a Zalamanú dolinu ktorá začína v Harmanci. Ďalšia cyklotrasa na hotel vedie od Sedla Malý Šturec kde sa môžete dostať aj pomocou cyklobusu. 

Pokiaľ máte záujem o zapožičanie E-biku môžete využiť rezervačný systém od nášho partnera E-bike Dolný Harmanec. Na hoteli môžete taktiež využit nabíjaciu stanicu pre elektrobicykle.