Horský hotel Kráľova studňa

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Horský hotel Kráľova studňa
Národný park Veľká Fatra
Dolný Harmanec
976 03 Slovensko

V prípade, ak sa nedovoláte na uvedené čísla prosíme o trpezlivosť. Vďaka jedinečnej polohe mimo ruchu civilizácie je možné, že signál v okolí hotela niekedy kolíše. Ďakujeme za pochopenie.

Na hoteli nie je možné platiť platobnou kartou!

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Kontaktný formulár


Fakturačné údaje

LEHTO s.r.o.
Zochova 1128/57, 026 01 Dolný Kubín 

IČO: 46 821 775 

DIČ: 2023592791

GPS

48° 52´34,13´´ 

19° 2´27,07´´

hotel

Ako sa k nám dostanete?

Autom k hotelu

Horský hotel Kráľova studňa je prístupný autom po lesnej 14 km dlhej ceste cez Zalámanú dolinu. Odbočka na lesnú cestu je neďaleko parkoviska od Harmaneckej jaskyne. Keďže sa jedná o lesnú cestu odporúčame vozidlá s vyšším podvozkom. 

Jedinečné prostredie hotela si však musíme chrániť a vzhľadom na to, že sa hotel nachádza na území Národného parku Veľká Fatra, platia tu obmedzenia pohybu pre motorové vozidlá:

  • Pohyb na lesnej ceste je povolený pre návštevníkov hotela iba s platným oprávnením

! POZOR ZMENA od 1.6.2023 !

  • Oprávnenie na vstup motorovým vozidlom do doliny Zalámaná vydávajú Mestské lesy Banská Bystrica s.r.o. za poplatok 6,-€
  • Pri vstupe do doliny zašlite: SMS správu v tvare 

ZL EČV /príklad ZL BB123XY/ na číslo 2200

  • Povolenie platí pre jeden vjazd tam a späť. Platnosť povolenia začína po obdržaní spätnej SMS správy.
  • Parkovanie je možné len na vyhradenom parkovisku hotela Kráľova studňa zadarmo.

Pre návštevníkov zo zahraničia: Pošlite SMS s textom „ ZL EČV “, /príklad ZL BB123XY/ na číslo +421 940 682 135 a sledujte inštrukcie ktoré Vám prídu v SMS.

TURBUS

Od 13. mája do 29. októbra 2023 sa môžete každú sobotu, nedeľu a sviatky odviezť turistickou autobusovou linkou Turbus z Banskej Bystrice na Kráľovu studňu pred Horský hotel Kráľova studňa.

Turbus je určený pre peších turistov. Preprava bicyklov nie je možná. Na prepravu bicyklov možete využiť cyklobus.

Autobus vyráža o 8:40 z parkoviska Mičinská, odkiaľ pokračuje cez Železničnú stanicu (8:45), Národná (8:49), Strieborné námestie (8:55) a Dolný Harmanec, jaskyňa (9:11). Späť spred Hotela Kráľova studňa odchádza o 15:50.

Cena: 5 € jednosmerne, 7 € obojsmerne, pričom spiatočný lístok platí aj na druhý deň, ak ním je nedeľa alebo štátny sviatok.

Rezervácia miesta je možná u prevádzkovateľa TURBUSU na zutobus.sk

CYKLOBUS

Aj tento rok môžete využiť cyklobus z Banskej Bystrice na Sedlo Malý Šturec. Cyklobus na Sedlo Malý Šturec premáva od 13. mája do 24. septembra 2023 každú sobotu.

Cyklobus vyráža o 7:55 zo Strieborného námestia, a dokáže prepraviť max. 45 bicyklov, z toho 7 elektrobicyklov. Naspäť zo Sedla Malý Šturec odchádza cyklobus o 8:40. 

Cena lístku je 2 € aj s prepravou bicyklu. 

Cyklobus nepremáva v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok. Aktuálne informácie nájdete na Central Slovakia.

Pre tých, ktorí jazdíte na e-bikoch, môžete na hoteli využiť nabíjaciu stanicu úplne zadarmo.

Pešo na hotel

Zažite nádherné výhľady a perfektnú turistiku v Národnom parku Veľká Fatra. K hotelu je možné dostať sa mnohými turistickými trasami. Odporúčame prístupové trasy z Harmanca cez Bystrickú alebo Zalámanú dolinu. Taktiež odporúčame trasu z Tureckej cez Úplaz, Staré Hory cez Majerovu skalu a vrch Krížnej alebo viacdenný prechod cez Chatu pod Borišovom. 

Ďalšie trasy a tipy na túry si môžete pozrieť nižšie. 

Bicyklom na hotel

Národný park Veľká Fatra ponúka krásne výlety na bicykli, napríklad cez Bystrickú a Zalamanú dolinu ktorá začína v Harmanci. Ďalšia cyklotrasa na hotel vedie od Sedla Malý Šturec kde sa môžete dostať aj pomocou CYKLOBUSU

Pokiaľ máte záujem o zapožičanie E-biku môžete využiť rezervačný systém od nášho partnera E-bike Dolný Harmanec. Na hoteli môžete taktiež využit nabíjaciu stanicu pre elektrobicykle.