Horský hotel Kráľova studňa

Aktuality

kriz (1 of 7)_HDR_1

Spomienkové stretnutie

Pozvánka na spomienkové stretnutie obetiam hôr Veľkej Fatry 14.10.2023 o 11:00.

14.10.2023

Nabíjacia stanica pre e-bike-Kralova studna

Nová nabíjacia stanica

V roku 2016 sme ako prvý na Slovensku spustili e-bájkovú stanicu a od tejto sezóny vám prinášame novú nabíjaciu stanicu

10.8.2023

TURBUS pred hotelom Kráľova studňa

TURBUS a CYKLOBUS

Aj tento rok 13.5. odštartuje váš obľúbený TURBUS a CYKLOBUS do očarujúceho prostredia Veľkej Fatry. TURBUS môžete využiť každú sobotu, nedeľu a sviatky do 29.10. a CYKLOBUS na Malý Šturec každú sobotu do 24.9.2023.

10.5.2023

pramen

Spoznaj a chráň kvety 2023

Objavte čaro a vôňu miestnej flóry na prechádzke horskými lúkami v tesnej blízkosti hotela Kráľova studňa s odborným výkladom Mgr. Kataríny Hegedüšovej, PhD. z Botanického ústavu SAV. Spolu s nami sa tak zoznámite s vzácnymi druhmi rastlín, ktoré sa nevyskytujú nikde inde na svete.

5.4.2023

ks (12 of 12)

Pozorovanie hviezd 2023

Vychutnajte si čaro nočnej oblohy ďaleko od svetiel mesta a spoznajte tak jedinečný zážitok pozorovania hviezd v Parku tmavej oblohy vo Veľkej Fatre, v ničím nerušenom prostredí Horského Hotela Kráľova studňa.

16.3.2023

HHKS_defibrilator

AED Defibrilátor

STARÁME SA O VAŠE ZDRAVIE
Od teraz môžete na hoteli v prípade núdze nájsť AED defibrilátor a zachrániť tak život.

14.3.2023

turbus

Cyklobus a Turbus 2022

Od 14. mája do 30. októbra 2022 sa môžete každý víkend a sviatky odviezť turistickou autobusovou linkou Turbus z Banskej Bystrice na Kráľovu studňu pred Horský hotel Kráľova studňa.

Aj tento rok môžete využiť cyklobus z Banskej Bystrice na Sedlo Malý Šturec. Cyklobus na Sedlo Malý Šturec premáva od 14. mája do 25. septembra každú nedeľu a sviatky.

HviezdyKS

Pozorovanie hviezd 2022

Vychutnajte si čaro nočnej oblohy ďaleko od svetiel mesta a spoznajte tak jedinečný zážitok pozorovania hviezd v Parku tmavej oblohy vo Veľkej Fatre, v ničím nerušenom prostredí Horského Hotela Kráľova studňa.

Kniha Kráľova Studňa - Veľká Fatra

Kráľova studňa, ktorej je venovaná táto prekrásna výpravná publikácia, leží v čarovnom, pomerne členitom horskom prostredí na juhu najvyššej hrebeňovej časti Veľkej Fatry. Ako napísal jej editor, publicista Fedor Mikovič – ponúka čitateľovi prechádzku horskou krajinou plnou výnimočností, s krajinou hodnou obdivu a záujmu.

panoramaticka-mapa

Nové panoramatické mapy

Od konca roka 2016 môžu turisti na Krížnej využívať nové výhľadové mapy. V teréne je totiž osadených šesť maľovaných máp s panoramatickými pohľadmi a pomenovaním okolitých vrchov, jedna pribudla aj v hoteli na Kráľovej studni.

Zdroj:  www.bystricoviny.sk

10. jan 2017

Prameň Bystrice

Zrevitalizovaný Prameň Bystrice

V roku 2017 sa podarilo vytvoriť drevenú lavku z miestnych prírodných materialov ktorá slúži ako pamätné miesto. Prameň sa zrevitalizoval s pomocou Rotary klubu Banská Bystrica v spolupráci so Slovenským vodohospodárskym podnikom š. p. OZ Banská Bystrica a mestom Banská Bystrica.

Spustili sme nabíjaciu stanicu na Kráľovej Studni

V roku 2016 sme na hoteli v spolupráci s Ride.sk a Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Stredné Slovensko spustili prvú e-bikovú nabájaciu stanicu na Slovensku. Cieľom projektu je zvýšiť záujem o cykloturistiku v okolí Veľkej Fatry.

Zdroj:  www.sme.sk

8. máj 2016

Zabudnutý most môže byť historickým unikátom

Kamenný most v Zalámanej doline pri Harmanci, na ktorý sa prakticky zabudlo, môže mať podľa najnovších zistení mimoriadnu historickú hodnotu. Potvrdiť to má archeologický výskum.

Zdroj:  www.mybystrica.sme.sk

3. okt 2012

kriz (1 of 7)_HDR_1

Symbolický cintorín obetiam hôr vo Veľkej Fatre

Pamätné miesto obetiam hôr vo Veľkej Fatre bolo slávnostne otvorené 20. augusta 2011 ako spomienka na obete hôr a varovanie pre navštevníkov, aby nepodceňovali nebezpečenstvá a nástrahy horského prostredia.

Zdroj:  www.mybystrica.sme.sk

15. aug 2011